Belcika ve Hollanda bolgesinin et guzel Damatlik Takim Elbiselerini dukkanimizda bulabilirsiniz, site webmizden Online siparis verebilirsiniz,

 

 

Koleksiyonumuza Buradan Bakabilirsiniz

 

Doğru Takım Elbise Nasıl Seçilir ve Nasıl Giyilir?

Giydiğiniz takim elbise sizi vezir de edebilir rezil de!

k bir takım elbisenin ayrı bir cazibesi olduğu inkar edilemez. Ama dünyanın et pahalı takım elbisesini bile giyseniz, üzerinize oturmuyorsa o istediğiniz etkiyi yaratamazsınız. Peki seçimi nasıl yapacaksınız?

Ceketin Omuz et Etek Boyuna Karar Verirken...

 

Fils yılların trendi, coupe slim yani dar kalıplı takım elbiseler. Ama bu tarz, son vücut yapısına uymuyor. Bu nedenle öncelikle ceketin üzerinize tam oturduğundan emin olmalısınız. Ancak tam oturması daracık olması anlamına gelmiyor. Ceketin içinde rahat hareket etmeniz çok önemli. Omuzları ne çok dar ne de çok geniş olmalı. Yani normal omuz genişliğinizden 1 santimetre geniş ölçülerde olması yeterli.

Şimdi gellim ceketin etek boyunun nerede bitmesi rektiğine... Ellerinizi aşağı doğru uzattığınızda baş parmak eklemiyle aynı hizada olmasında fayda var. Unutmayın, koldan uzun ceket boyu kötü görünür. Frak giymiyorsanız. :)

Takım Elbise ve Bitmek Bilmeyen Kollar Mevzusu

 

« Takım elbisenin kolundan gömleğin kolu görünmeli mi görünmemeli mi ? » sorusu tam olarak fikir birliğine varılan bir konu değil. Ama konunun uzmanları gömleğin manşetinin ceket kolundan 1 santimetre kadar uzun olması gerektiğini ısrarla belirtiyor. Bu durumda şık bir kol düğmesi kullanmak rektiği gerçeği de devreye giriyor. Unutmayın, kol düğmeleri bir takım elbisenin et önemli aksesuarıdır. Takım elbisenizin şıklığını ikiye, hatta üçe katlar. Bu nedenle tarzınıza uygun kol düğmeleri secmeye dikkat edin.

Ceketin Kol Kesimine Dikkat

 

Ceketin kol kesimi, o ceketin ne kadar rahat olduğunun göstergesidir. Ceketi satın almadan a demandé une fois nasıl durduğuna bakın. Kolları hafifçe ileriye bakıyorsa, içinde rahat edeceğiniz bir ceket olduğu anlamına gelir.

Tek Düğmeyi Kapatın Yeter

 

Düğmesini kapattığınızda ceketin kasmaması çok önemli. Bu arada unutmayın, iki düğmeli cekette alttaki düğme kapatılmaz. Çift düğmeli ceketler iş toplantılarına, tek düğmeli ceketler ise günlük kullanıma daha uygundur. Otururken ceketinizin düğmelerini çözmeyi ihmal etmeyin. Diğer taraftan oluşan potluklar ceketin kırışmasına neden olabilir.

Gömlek, Takım Elbise ile Uyumlu Olmalı

 

 

Burada et önemlisi, yakalar. Yani arkadan bakıldığında gömleğin yakası ile ceketin yakası arasında hafif boşluk olmalı. Gömleğin yakası ceketin yakası altında kaybolmamalı.

Eğer ki takim elbise ile kravat kullanmayacaksanız, geniş yakalı gömlekler tercih etmeyin. Küçük, dar, sert yakalı gömlekler seçerseniz, daha derli toplu bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Pantolon Paçaları Ayakkabı Tabanına Kadar Uzamasın

 

Pantolon seçiminde de vücut yapısı çok önemli. Kısa boylu erkekler düşük veya yüksek belli pantolonlardan uzak durmalı. Pantolonun kesimi mümkün olduğunca düz olsun. Aşağı doğru hafifçe daralan pantolonlar sizi uzun gösterir ama bu pantolonları giymek için zayıf yapılı olmanız Gekiyor.

Gelelim et önemli konu olan paça boyuna... Son zamanların trendi, takim elbise paça boylarının normalden biraz daha kısa olması. Ama trendlerle işim olmaz diyorsanız, garçon idéal et iyisi. Yani ayakkabı bağcığının ikinci deliğine pense gelen yere göre paçanızı kısaltın. Paça boyu ayakkabı tabanına kadar uzamasn. Bu arada ayaktayken çorabınız asla görünmemeli. Otururken de çorabınızın uzunluğuna dikkat edin; çorabınızın düşüp bacaklarınızın görünmesi pek hoş durmuyor.

Yelek Sevenlerden Misiniz ?

 

 

elek taille ayrıca karizmatik geliyor olabilir. Haklısınız da... Ama takim elbise içine giymek için bir yelek seçiyorsanız, hantal görünmek adına üzerinize tam oturan ve tam bel hizanızda bir modèle seçmelisiniz. Yeleğin et alto düğmesini açık bırakabilirsiniz.

Kravat Takma ve Bağlama Sanatı

 

Kravatta birinci kural : Boyu kemere değmeli ama asla geçmemeli. kinci kural : Kravatın genişliği, ceketin yaka dökümünün genişliği ile aynı olmalı. çüncü kural : Kravatın düğüm yeri gömleğin yakasından daha hacimli olmamalı.

Mendil kullanıyorsanız, mendilinizin rengi veya deseni kravatınızla aynı olmamalı. Aynı renk veya desende kravat ve mendil takmak, sanılanın aksine uyumlu değil rüküş oluyor.

Kemer ve Ayakkabı Kombinasyonu

 

Takım elbise altına deri, kösele tabanlı ve yuvarlak burunlu modélisé şaşmamak gekiyor. Renk konusuna gelirsek, siyah ayakkabı hemen son renk takim elbise ile uyumlu. Siyah, gri, lacivert... Ama kahverengi takım elbiseler için yine benzer kahve tonlarından ayakkabı seçmekte fayda var. Kemeriniz de ayakkabılarınızla aynı renkte ve mümkün olduğunca ince olmalı.

Vous vous êtes enregistré avec succès!
Cet email a été enregistré
français
WhatsApp Klantenservice